Vishay/BCcomponents SFR2500002200JA500
SFR2500002200JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002200JA500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002200JA500.pdf
Availability of SFR2500002200JA500
QUANTITY
SFR2500002200JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002200JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002200JA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002200JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002200JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002200JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002200JA500
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 125V datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC/28VDC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf