Vishay/BCcomponents SFR2500002209JA500
SFR2500002209JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002209JA500
Brief Description
RES 22 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002209JA500.pdf
Availability of SFR2500002209JA500
QUANTITY
SFR2500002209JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002209JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002209JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002209JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002209JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002209JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002209JA500
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS R/A datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE MPLAB-ICE 2000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DVD/MPEG 16-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 5POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 12A DPAK datasheet.pdf
SCR MODULE DUAL 150A 1200V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf