Vishay/BCcomponents SFR2500002219FA500
SFR2500002219FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002219FA500
Brief Description
RES 22.1 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002219FA500.pdf
Availability of SFR2500002219FA500
QUANTITY
SFR2500002219FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002219FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002219FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002219FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002219FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002219FA500 Details Description
Related parts for SFR2500002219FA500
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIREN 6-28VAC 2.9KHZ PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2COAX+4LV PIN datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf