Vishay/BCcomponents SFR2500002269FA500
SFR2500002269FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002269FA500
Brief Description
RES 22.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002269FA500.pdf
Availability of SFR2500002269FA500
QUANTITY
SFR2500002269FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002269FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002269FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002269FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002269FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002269FA500 Details Description
Related parts for SFR2500002269FA500
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1608 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 18A 3.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 45MM datasheet.pdf