Vishay/BCcomponents SFR2500002409JA500
SFR2500002409JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002409JA500
Brief Description
RES 24 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002409JA500.pdf
Availability of SFR2500002409JA500
QUANTITY
SFR2500002409JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002409JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002409JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002409JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002409JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002409JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002409JA500
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CARRYING CASE HARD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8B 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 90 OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
ADAPTER USB - IEEE PARALLEL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 100KV AXIAL datasheet.pdf
CTV 143C 48#20 8#16 SKT J/N RE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf