Vishay/BCcomponents SFR2500002700JA500
SFR2500002700JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002700JA500
Brief Description
RES 270 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002700JA500.pdf
Availability of SFR2500002700JA500
QUANTITY
SFR2500002700JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002700JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002700JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002700JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002700JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002700JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002700JA500
CONN HEADER 22POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 22POS SMD datasheet.pdf
IC TXRX SONET/SDH LP HS 99LFBGA datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
TL4019-1, 110VAC, PTR, 2NC+2NO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf