Vishay/BCcomponents SFR2500003099FR500
SFR2500003099FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003099FR500
Brief Description
RES 30.9 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003099FR500.pdf
Availability of SFR2500003099FR500
QUANTITY
SFR2500003099FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003099FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003099FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003099FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003099FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003099FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003099FR500
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.5GHZ 32LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 2.74A 70 MOHM TH datasheet.pdf
DIE W/O 69710-1 10 F IS7918 datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 4GB 240FBDIMM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf