Vishay/BCcomponents SFR2500003300FR500
SFR2500003300FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003300FR500
Brief Description
RES 330 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003300FR500.pdf
Availability of SFR2500003300FR500
QUANTITY
SFR2500003300FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003300FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003300FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003300FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003300FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003300FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003300FR500
SENSOR 75PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC CONVERTER FREQ TO VOLT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONDUCTIVITY PROBE 760 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf