Vishay/BCcomponents SFR2500003302JA100
SFR2500003302JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003302JA100
Brief Description
RES 33K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003302JA100.pdf
Availability of SFR2500003302JA100
QUANTITY
SFR2500003302JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003302JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500003302JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003302JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500003302JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003302JA100 Details Description
Related parts for SFR2500003302JA100
LCD 7SEG 8DIGIT 0.35" REFL STD datasheet.pdf
VARISTOR 33.15V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7A 115V datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 22.35MM datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf