Vishay/BCcomponents SFR2500003304JR500
SFR2500003304JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003304JR500
Brief Description
RES 3.3M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003304JR500.pdf
Availability of SFR2500003304JR500
QUANTITY
SFR2500003304JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003304JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003304JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003304JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003304JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003304JR500 Details Description
Related parts for SFR2500003304JR500
IC RCVR LVDS FPD 24BIT 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 86POS .156 X .140 datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 11A QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 91UH 160MA 3.12 OHM TH datasheet.pdf