Vishay/BCcomponents SFR2500003309JR500
SFR2500003309JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003309JR500
Brief Description
RES 33 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003309JR500.pdf
Availability of SFR2500003309JR500
QUANTITY
SFR2500003309JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003309JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003309JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003309JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003309JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003309JR500 Details Description
Related parts for SFR2500003309JR500
CAP CER 75PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC EMBEDDED CTLR 128TQFP datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf