Vishay/BCcomponents SFR2500003320FR500
SFR2500003320FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003320FR500
Brief Description
RES 332 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003320FR500.pdf
Availability of SFR2500003320FR500
QUANTITY
SFR2500003320FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003320FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003320FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003320FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003320FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003320FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003320FR500
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 38 POS .276 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 530MHZ 8UMAX datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 105NS 56TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCTOR 1 MH datasheet.pdf