Vishay/BCcomponents SFR2500003322FA500
SFR2500003322FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003322FA500
Brief Description
RES 33.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003322FA500.pdf
Availability of SFR2500003322FA500
QUANTITY
SFR2500003322FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003322FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003322FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003322FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500003322FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003322FA500 Details Description
Related parts for SFR2500003322FA500
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC QUAD NANOPWR COMP 14-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 75K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 191 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TEN60 RA PLUG ASSY datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED PRISM BLVL TRUE GREEN SMD datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.45VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf