Vishay/BCcomponents SFR2500003324FR500
SFR2500003324FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003324FR500
Brief Description
RES 3.32M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003324FR500.pdf
Availability of SFR2500003324FR500
QUANTITY
SFR2500003324FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003324FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003324FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003324FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003324FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003324FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003324FR500
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER W/SGL CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf