Vishay/BCcomponents SFR2500003409FR500
SFR2500003409FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003409FR500
Brief Description
RES 34 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003409FR500.pdf
Availability of SFR2500003409FR500
QUANTITY
SFR2500003409FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003409FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003409FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003409FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003409FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003409FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003409FR500
IC SWTCH PWR 650V 2.7A TO-262-5 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC LDO REG SMART DUAL ADJ 16SSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA3106D1 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC XO 1.536MHZ CMOS SMD datasheet.pdf