Vishay/BCcomponents SFR2500003923FR500
SFR2500003923FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003923FR500
Brief Description
RES 392K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003923FR500.pdf
Availability of SFR2500003923FR500
QUANTITY
SFR2500003923FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003923FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003923FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003923FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003923FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003923FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003923FR500
TRANS NPN 1GHZ SOT-89 datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A2015N/H1505TR 5" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
4 BUTTON PROJECTED BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB PL PL DIN/RAIL A datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf