Vishay/BCcomponents SFR2500004300JR500
SFR2500004300JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004300JR500
Brief Description
RES 430 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004300JR500.pdf
Availability of SFR2500004300JR500
QUANTITY
SFR2500004300JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004300JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004300JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004300JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004300JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004300JR500 Details Description
Related parts for SFR2500004300JR500
IC REG BCK 1.2V 0.6A SYNC 5WLCSP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/NAIL DR 15AU datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI Micro 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf