Vishay/BCcomponents SFR2500004322FR500
SFR2500004322FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004322FR500
Brief Description
RES 43.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004322FR500.pdf
Availability of SFR2500004322FR500
QUANTITY
SFR2500004322FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004322FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004322FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004322FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004322FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004322FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004322FR500
RES SMD 51 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 150V 0606 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
BOARD DEMO 65MSPS LTC2258-14 datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf