Vishay/BCcomponents SFR2500004329FR500
SFR2500004329FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004329FR500
Brief Description
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004329FR500.pdf
Availability of SFR2500004329FR500
QUANTITY
SFR2500004329FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004329FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004329FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004329FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004329FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004329FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004329FR500
FIXED IND 100UH 7A 34 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 570MA 820 MOHM datasheet.pdf
CONN FIBER LUMACORE TERMINUS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf