Vishay/BCcomponents SFR2500004700JA500
SFR2500004700JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004700JA500
Brief Description
RES 470 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004700JA500.pdf
Availability of SFR2500004700JA500
QUANTITY
SFR2500004700JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004700JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004700JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004700JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500004700JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004700JA500 Details Description
Related parts for SFR2500004700JA500
CONN QMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH UNIT ILLUM 24V SPDT BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 4BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
32PTRELAYMODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
TOOL INSERTION 16 GA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf