Vishay/BCcomponents SFR2500006343FR500
SFR2500006343FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500006343FR500
Brief Description
RES 634K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500006343FR500.pdf
Availability of SFR2500006343FR500
QUANTITY
SFR2500006343FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500006343FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500006343FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500006343FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500006343FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500006343FR500 Details Description
Related parts for SFR2500006343FR500
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
3G3DV SET-UP SOFTWARE, 5 USERS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 933MHZ FBGA datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf