Vishay/BCcomponents SFR2500007329FR500
SFR2500007329FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500007329FR500
Brief Description
RES 73.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500007329FR500.pdf
Availability of SFR2500007329FR500
QUANTITY
SFR2500007329FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500007329FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500007329FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500007329FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500007329FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500007329FR500 Details Description
Related parts for SFR2500007329FR500
IC HEX INVERTER 14-TVSOP datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 200MHZ 408TBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V datasheet.pdf
CORDSET FEMALE 20' 16/3 PVC datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.05A 108 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf