Vishay/BCcomponents SFR2500008069FR500
SFR2500008069FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008069FR500
Brief Description
RES 80.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008069FR500.pdf
Availability of SFR2500008069FR500
QUANTITY
SFR2500008069FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008069FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008069FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008069FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500008069FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008069FR500 Details Description
Related parts for SFR2500008069FR500
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
BOARD DEMO SMPS L6591/L6563S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 12DFN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
KPSE 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf