Vishay/BCcomponents SFR2500008204JA500
SFR2500008204JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008204JA500
Brief Description
RES 8.2M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008204JA500.pdf
Availability of SFR2500008204JA500
QUANTITY
SFR2500008204JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008204JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008204JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008204JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500008204JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008204JA500 Details Description
Related parts for SFR2500008204JA500
LED 7-SEG .56 SNGL RED CC DIR datasheet.pdf
FUSE 125MA 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
IC UP/DOWN COUNTR PRESET 16TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
INPUT MODULE 96 DIGITAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 307 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 320UF 450V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 505MA 330 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf