Vishay/BCcomponents SFR2500008209JR500
SFR2500008209JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008209JR500
Brief Description
RES 82 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008209JR500.pdf
Availability of SFR2500008209JR500
QUANTITY
SFR2500008209JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008209JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008209JR500
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008209JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500008209JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008209JR500 Details Description
Related parts for SFR2500008209JR500
FIXED IND 100NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 2MM SMT W/LATCH 26POS datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FO CABLE ASSY-1M-2XHAN3A-2XLC DU datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
UKH 70-PE/S datasheet.pdf
ATTENUATOR 2 DB DC 4GHZ datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf