Vishay/BCcomponents SFR2500008450FR500
SFR2500008450FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008450FR500
Brief Description
RES 845 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008450FR500.pdf
Availability of SFR2500008450FR500
QUANTITY
SFR2500008450FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008450FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008450FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008450FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500008450FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008450FR500 Details Description
Related parts for SFR2500008450FR500
IK 16 PA GN/YLW datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.62V SC70-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE A 19POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf