Vishay/BCcomponents SFR2500009312FR500
SFR2500009312FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500009312FR500
Brief Description
RES 93.1K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500009312FR500.pdf
Availability of SFR2500009312FR500
QUANTITY
SFR2500009312FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500009312FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500009312FR500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500009312FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500009312FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500009312FR500 Details Description
Related parts for SFR2500009312FR500
CAP TANT 3.3UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 44POS UNIV I/O NO EARS datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf