Vishay/BCcomponents SFR25H0001000JA500
SFR25H0001000JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001000JA500
Brief Description
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001000JA500.pdf
Availability of SFR25H0001000JA500
QUANTITY
SFR25H0001000JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001000JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001000JA500
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001000JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001000JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001000JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001000JA500
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #0 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT DIFF BIPO 48-LFCSP datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 24POS DUAL 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1MM STR T/H AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM 27/27 K MC NE datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf