Vishay/BCcomponents SFR25H0001003FR500
SFR25H0001003FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001003FR500
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001003FR500.pdf
Availability of SFR25H0001003FR500
QUANTITY
SFR25H0001003FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001003FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001003FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001003FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001003FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001003FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001003FR500
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC40H/AE40M/HPK40H datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 25W datasheet.pdf