Vishay/BCcomponents SFR25H0001021FR500
SFR25H0001021FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001021FR500
Brief Description
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001021FR500.pdf
Availability of SFR25H0001021FR500
QUANTITY
SFR25H0001021FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001021FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001021FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001021FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001021FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001021FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001021FR500
CAP CER 6800PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
SPACER MOUNTS LED T1 3/4 .460" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL SM8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS53319-136 datasheet.pdf
RES 500 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DSUB METAL HOOD 09 datasheet.pdf
TARGET BOARD 78K0R/LG3-M datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf
RES 4.87M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf