Vishay/BCcomponents SFR25H0001103FA500
SFR25H0001103FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001103FA500
Brief Description
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001103FA500.pdf
Availability of SFR25H0001103FA500
QUANTITY
SFR25H0001103FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001103FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001103FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001103FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001103FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001103FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001103FA500
RES SMD 91K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN BHAN B BASE SURF LC2 LEVERS datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf