Vishay/BCcomponents SFR25H0001109FR500
SFR25H0001109FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001109FR500
Brief Description
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001109FR500.pdf
Availability of SFR25H0001109FR500
QUANTITY
SFR25H0001109FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001109FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001109FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001109FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001109FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001109FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001109FR500
CLAMP VINYL-COAT 1.34" L datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 400MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 16 BLK datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZD7 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 7.95" GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf