Vishay/BCcomponents SFR25H0001159FA500
SFR25H0001159FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001159FA500
Brief Description
RES 11.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001159FA500.pdf
Availability of SFR25H0001159FA500
QUANTITY
SFR25H0001159FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001159FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001159FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001159FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001159FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001159FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001159FA500
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SC-70-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
OSC TCXO 155.52MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 133MHZ 54BGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf