Vishay/BCcomponents SFR25H0001202FR500
SFR25H0001202FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001202FR500
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001202FR500.pdf
Availability of SFR25H0001202FR500
QUANTITY
SFR25H0001202FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001202FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001202FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001202FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001202FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001202FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001202FR500
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TRANSFORMER ISOL datasheet.pdf
1GB LPDDR2 X16 400MHZ datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf