Vishay/BCcomponents SFR25H0001202JA500
SFR25H0001202JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001202JA500
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001202JA500.pdf
Availability of SFR25H0001202JA500
QUANTITY
SFR25H0001202JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001202JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001202JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001202JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001202JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001202JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001202JA500
IDC CABLE - MSD20K/MC20G/MCG20K datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #4 FIBRE datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP DIFF LP 114MA 16LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG-SCKT 300MM datasheet.pdf
HAR-MIK BELL 14M-IDC 0.5-0.75 BU datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.005A 5V datasheet.pdf