Vishay/BCcomponents SFR25H0001202JR500
SFR25H0001202JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001202JR500
Brief Description
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001202JR500.pdf
Availability of SFR25H0001202JR500
QUANTITY
SFR25H0001202JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001202JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001202JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001202JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001202JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001202JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001202JR500
XFRMR LAMINATED 12.6VA CHAS MNT datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C R/A SHLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
BASED LED BA9S WHITE datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf