Vishay/BCcomponents SFR25H0001203JA500
SFR25H0001203JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001203JA500
Brief Description
RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001203JA500.pdf
Availability of SFR25H0001203JA500
QUANTITY
SFR25H0001203JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001203JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001203JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001203JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001203JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001203JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001203JA500
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MAT KIT VINYL ESD BLUE 2'X4' datasheet.pdf
100 PPR datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES 1.9 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
C REG LDO 4.2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
CONN DIN HEADER 16POS datasheet.pdf