Vishay/BCcomponents SFR25H0001204JA500
SFR25H0001204JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001204JA500
Brief Description
RES 1.2M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001204JA500.pdf
Availability of SFR25H0001204JA500
QUANTITY
SFR25H0001204JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001204JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001204JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001204JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001204JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001204JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001204JA500
CAP POLYMER 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2161/MAX2162 datasheet.pdf
FUSE 500A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-15 PSI datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 750MA 135 MOHM datasheet.pdf