Vishay/BCcomponents SFR25H0001212FR500
SFR25H0001212FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001212FR500
Brief Description
RES 12.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001212FR500.pdf
Availability of SFR25H0001212FR500
QUANTITY
SFR25H0001212FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001212FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001212FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001212FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001212FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001212FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001212FR500
RES SMD 10.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP MMIC GAAS 8GHZ 9-MPGA datasheet.pdf
LENS PEARL EMF RND 18MM datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC DRIVE,1HP,240V,0.7KW,1PH datasheet.pdf
5 PORT COMPACT ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 15% 9A 15.24MM datasheet.pdf