Vishay/BCcomponents SFR25H0001302JR500
SFR25H0001302JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001302JR500
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001302JR500.pdf
Availability of SFR25H0001302JR500
QUANTITY
SFR25H0001302JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001302JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001302JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001302JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001302JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001302JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001302JR500
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO201AE datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56SSOP datasheet.pdf
IC AMP VCOM PROGRAMMABLE 12-DFN datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 15NS 208BQFP datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf