Vishay/BCcomponents SFR25H0001303JA500
SFR25H0001303JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001303JA500
Brief Description
RES 130K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001303JA500.pdf
Availability of SFR25H0001303JA500
QUANTITY
SFR25H0001303JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001303JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001303JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001303JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001303JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001303JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001303JA500
VARISTOR 50.4V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP 33MF -20% +80% 3.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN CAP FOR MODULAR CONNECTORS datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf