Vishay/BCcomponents SFR25H0001330FR500
SFR25H0001330FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001330FR500
Brief Description
RES 133 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001330FR500.pdf
Availability of SFR25H0001330FR500
QUANTITY
SFR25H0001330FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001330FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001330FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001330FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001330FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001330FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001330FR500
CLAMP SNAP-IT 1.706-2.024" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK EN LD 24VAC datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 37.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH 1.4V LP SOT-563 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 112MA 9.8 OHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 12POS datasheet.pdf