Vishay/BCcomponents SFR25H0001432FR500
SFR25H0001432FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001432FR500
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001432FR500.pdf
Availability of SFR25H0001432FR500
QUANTITY
SFR25H0001432FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001432FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001432FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001432FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001432FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001432FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001432FR500
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
JUMPER OPEN TOP .1" GOLD BLACK datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 81MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf