Vishay/BCcomponents SFR25H0001500JA500
SFR25H0001500JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001500JA500
Brief Description
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001500JA500.pdf
Availability of SFR25H0001500JA500
QUANTITY
SFR25H0001500JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001500JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001500JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001500JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001500JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001500JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001500JA500
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
WASHER FLAT #8 FIBRE datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PCB MNT 3POS datasheet.pdf
FUSE 400A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
WRMNT PLUG CONN 36 CONT CLOSED E datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 2MM SMD datasheet.pdf