Vishay/BCcomponents SFR25H0001508FA500
SFR25H0001508FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001508FA500
Brief Description
RES 1.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001508FA500.pdf
Availability of SFR25H0001508FA500
QUANTITY
SFR25H0001508FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001508FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001508FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001508FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001508FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001508FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0001508FA500
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 16SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BOARD REF ML610Q421/ML610Q421P datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
GAS DISCHARGE TUBE datasheet.pdf
PIGTAIL 8FIB 900UM SM MPX 2 datasheet.pdf
15000UF 25V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf