Vishay/BCcomponents SFR25H0001580FR500
SFR25H0001580FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001580FR500
Brief Description
RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001580FR500.pdf
Availability of SFR25H0001580FR500
QUANTITY
SFR25H0001580FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001580FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001580FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001580FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001580FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001580FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001580FR500
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 150W TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADR 76POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 50POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.8UH 24A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf