Vishay/BCcomponents SFR25H0001621FR500
SFR25H0001621FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001621FR500
Brief Description
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001621FR500.pdf
Availability of SFR25H0001621FR500
QUANTITY
SFR25H0001621FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001621FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001621FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001621FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001621FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001621FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001621FR500
HDI PIN ASSY 4 ROW 516 POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6LINE 12-MICRO QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ ALLNGAP YLW SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf