Vishay/BCcomponents SFR25H0001628FR500
SFR25H0001628FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001628FR500
Brief Description
RES 1.62 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001628FR500.pdf
Availability of SFR25H0001628FR500
QUANTITY
SFR25H0001628FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001628FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001628FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001628FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001628FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001628FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001628FR500
JUMPER-H1503TR/A2015V/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT 24-DIP datasheet.pdf
CONTACT GOLD SCKT 24-26AWG datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 46POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA TO92-3 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 75MM datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.9A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 203 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38MM 115V HIGH TEMP datasheet.pdf