Vishay/BCcomponents SFR25H0001782FR500
SFR25H0001782FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001782FR500
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001782FR500.pdf
Availability of SFR25H0001782FR500
QUANTITY
SFR25H0001782FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001782FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001782FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001782FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001782FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001782FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001782FR500
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-15 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.5A TO220 datasheet.pdf