Vishay/BCcomponents SFR25H0001789FR500
SFR25H0001789FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001789FR500
Brief Description
RES 17.8 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001789FR500.pdf
Availability of SFR25H0001789FR500
QUANTITY
SFR25H0001789FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001789FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001789FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001789FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001789FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001789FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001789FR500
CAP CER 47PF 3KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IC HIGH SENS LINE REC 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MCU 256KB FLASH 64K RAM 80LQFP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 14A TO252 DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR 74POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 50A POWIR 34 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf